En İyi Damla Kehribar Hangisidir?

Son yıllarda “Erkeğin en değerli takısı nedir?” sorusuna verilen cevapların başında damla kehribar tesbihler gelmektedir. Peki her damla kehribar aynı mıdır? Ya da en iyi damla kehribar hangisidir?

Damla kehribar, özelliği itibariyle son derece kıymetli ve özel ürünlerdir. Özellikle damla kehribar tesbihleri sıradan bir tesbih gibi elinize alıp sallamak tesbih severler arasında büyük bir saygısızlık olarak görülmektedir. Damla kehribar tesbihler alelade bir malzeme olmadığı için sadece kendine saygısı olan ve kendine değer veren erkeklerin kullanabileceği özel bir malzemedir. Bu tesbihler de kendi içerisinde çeşitli özelliklere ayrılmaktadır.

Damla kehribar tesbihler çıkarıldıkları bölgenin özelliğine ve madenin yapısında göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Kehribar daha çok baltık bölgesinden yoğun olarak çıkarılmakla birlikte, dominik bölgesinde de bölgenin kendine has özelliği bulunan kehribarlar çıkarılmaktadır.

En iyi damla kehribar, tek parça kayadan elde edilen ve tercihen başta Litvanya olmak üzere Baltık bölgesinden çıkarılan kehribardır. Bunun nedeni ise bu bölgenin tarihinin kehribar çıkarılan diğer bölgelere göre daha eski olmasıdır. 

Bunun dışında kehribarın iyi olup olmaması hem kullanıcıya hem de kehribarın ek özelliklerine göre de değişmektedir. Karayip kehribarının "lime" olarak adlandırdığımız tonu son derece nadir bulunan bir malzeme olmakla birlikte içerisinde havyansal fosil kalıntıları bulunduran kehribarlar da koleksiyonerler tarafından tercih edilen nadide ürünlerdir. 

Kehribar hakkında bilinmeyen gerçekleri kaleme aldığımız rehber niteliğindeki kehribar nedir? Başlıklı içeriğimizi ziyaret ederek bilgi kirliliğinin çok yoğun yaşandığı tesbih sektöründe doğru bilgiye anında ulaşabilirsiniz.