Geçmişten Günümüze Kehribarın Renkleri

Milyonlarca yıllık mucizevi damla kehribar, karşımıza çeşitli renk ve formlarda çıkmaktadır. Kehribarın doğada 250 farklı renk tonu bulunmaktadır.

Kehribarin renkleri çoğunlukla kahverenginin tonları, turuncu ve sarının tonları, yeşil, kırmızı ve bal rengindedir. Yapısal olarak renkler arasındaki dalgalı geçiş ve ton farklılıkları kehribarın kendine has doğal bir özelliğidir. 

En Çok Bilinen Kehribar Renkleri:

  • Baltık Bölgesinden Çıkarılan Benzersiz Renklerdeki Kehribar: 50 milyon yıllık bir geçmişi bulunan Baltık bölgesinden çıkarılan kehribar, kahverenginin klasik tonlarında, limon sarısı, bal rengi ve konyak rengi gibi çeşitli renklerde karşımıza çıkmaktadır.
  • Karayip Bölgesinden Çıkarılan Yeşil Kehribar: Yeşilin eşsiz tonlarında karşımıza çıkan ve yeşil kehribar olarak bilinen bu maden, 10 milyon yıllık geçmişi olan Karayip bölgesinden çıkarılmaktadır. Son derece göz alıcı ve beklenmedik yeşil tonları karayip kehribarına eşsiz bir değer katmaktadır.
  • Çiçek Özlerinin Derinliklerinden Elde Edilen Mavi Kehribar: 18.yüzyılda Rus Çar’ına hediye edilen meşhur kehribar odasının renklendirilmesinden yola çıkılarak elde edilen ve mavi kehribar taşı olarak bilinen bu kehribar türü çeşitli çiçeklerin karışımından elde edilen doğal renk pigmentleri ile renklendirilmekte ve karşımıza safir kehribar olarak çıkmaktadır. 
  • Yoğun Yakut Kırmızısı Kehribar: Yakutun yoğun kırmızı göz alıcı renginden ilham alınan ve kırmızı kehribar olarak bilinen bu kehribar, safir kehribar gibi çeşitli çiçeklerin renk pigmentlerinin karışımı ile doğal yollarla renklendirilmekte ve karşımıza yakut kehribar olarak çıkmaktadır.

Kehribar Renkleri

Kehribar özelliği itibariyle kullandıkça zamanla renk alarak daha tok bir forma kavuşan ürünlerdir. Renk değiştirme süresi kullanıma ve özelliğe bağlı olarak değişmekle birlikte uzun süreli bir yolculuktur. Ancak renk almış bir kehribar son derece kıymetli ve nadir bulunmaktadır.

Zamanla büyük bir tutkuya dönüşen kehribar sevgisi, kehribarın renkleri ile ayrı bir boyut kazanmakta ve karşımıza göz alıcı eserler olarak çıkmaktadır. Mucizevi bu fosil madeninin milyonlarca yıllık tarihi, çeşitli faydaları ile bir araya gelince, işinin ehli ustalar tarafından da benzersiz eserler olarak ortaya çıkınca karşı konulamaz bir tutkuya dönüşür.

1998 yılından günümüze kadar işimizi tutkuyla yapıyor, kehribara olan aşkımızı eserlerimize yansıtıyor ve sizlerin beğenisine sunuyoruz. Kullandığımız doğal damla kehribar ürünlerimiz gemoloji testlerine tabi tutulmakta ve sertifikalandırılmaktadır. Yüzlerce çeşit ürünümüz arasından istediğiniz özellik ve renkte kehribar ürünlerimizi inceleyebilir ve beğendiklerinizi gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.