Mavi Kehribar Taşı: Safir Kehribar

Safirin derin ve sakin mavisinden ilham alınarak elde edilen mavi kehribar taşı, doğada bulunan çeşitli çiçeklerin renk pigmentlerinin karışımı ile elde edilen son derece değerli ve özel bir kehribar türüdür.

Mavi rengi ortaya çıkartmak için, şekillendirilmiş ve cilalanmış kehribar parçaları doğal çiçek renk pigmentlerinden elde edilen sıvı karışıma konularak fırınlanır. Safirin derin mavi tonu elde edilene kadar fırınlanma süreci titizlikle takip edilir. Fırından çıkarılan kehribar soğuk suda durulanır. Daha sonra kehribarın her bir parçası titizlikle temizlenerek kontrol edilir. Birbiri ile eşit olmayan, şekli bozuk, çatlak veya mavi renk tonunda olmayan parçalar ayrıştırılır.

Mavi kehribar taş parçaları özellikle kolye, küpe gibi takı kullanılmakla birlikte artık tesbih yapımında da sıklıkla kullanılmaktadır. Yoğun mavinin sakin yapısı ile elde edilen bu kehribar, özel olarak tasarlanmış göz alıcı tesbihlere dönüşerek kendine değer verenlerin beğenisine sunulmaktadır.

Mavi kehribar taşı doğal yollarla renklendirildiği için herhangi bir özellik kaybına uğramaz. Mavi kehribar taşının, doğal antibiyotik özelliği sayesinde ağrıları hafifletme, stresi ortadan kaldırma ve boğaz ağrılarını giderme gibi birçok faydası bulunmaktadır.

Türkiye’nin ilk tesbih markası olarak 1998 yılından günümüze kadar satışa sunduğumuz tüm doğal damla kehribar ürünlerimizi hem Baltık hem de Karayip bölgesinden ithal ediyor, gemoloji laboratuvar testlerine tabi tutuyor ve özel olarak atölyelerimizde tasarlayarak benzersiz eserler elde ediyoruz. Siz de markamız ürünlerini inceleyebilir, yüzlerce eser arasından beğendiğiniz ürünleri güvenli ödeme ile gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.